Auto-Moto Doprava HZS Jihomoravský Krimi Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

OBRAZEM: Dvojice policistů na Blanensku zachránila život těžce zraněnému muži

LETOVICE – Policisté z obvodního oddělení Letovice na Blanensku prap. Zbyšek Báča a prap. Ladislav Vagner v sobotu 28. září 2019 úspěšně provedli první pomoc a významně tak pomohli k  zachráně lidského života osmačtyřicetiletého muže.

V sobotu dvě hodiny po půlnoci prováděla hlídka výkon služby v okolí vodní nádrže Letovice. Když projížděli úsek na silnici ve směru od Křetína do Letovic, spatřili u svodidel na silnici ležící motocykl a u něj bezvládně ležící tělo muže. Hlídka neváhala a po prvotním zajištění místa dopravní nehody ihned začala poskytovat zraněnému první pomoc. Ležící muž na zemi pouze chroptěl a nebyl schopný komunikace.

Policisté mu vyčistili ústa a zprůchodnili tak dýchací cesty. Díky tomu začal muž lapat po dechu a znovu dýchat. Stav zraněného policisté sledovali do příjezdu zdravotnické záchranné služby, která si muže převzala do své péče. Rychlý sled událostí a profesionální jednání policistů, včetně následné rychlé pomoci záchranářů napomohly k obnovení životních funkcí zraněného. Muž byl poté převezen na urgentní příjem do nemocnice. Okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření.

Díky skvělé práci, profesionalitě, odpovědnému a pohotovému přístupu, ale i na místě vzájemné spolupráci všech zúčastněných se podařilo zachránit lidský život. Tímto všem patří velké díky.

FOTOGALERIE… 

Autor: por. Lenka Koryťáková

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář