HZS Krimi Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

OBRAZEM: Požár popelnice v Kroměříži se rozšířil i na plynovou přípojku

KROMĚŘÍŽ – Včera asi hodinu před půlnocí vyjížděli profesionální i dobrovolní hasiči z Kroměříže k hlášenému požáru stromu v blízkosti rodinného domku v Kroměříži na ulici Braunerova. 

Na místo přijeli do pěti minut. Po provedení průzkumu bylo upřesněno, že se jedná o požár unikajícího plynu z plynové přípojky a hrozilo zde, že se plameny rozšíří i na domek v těsné blízkosti. Hasiči proto bleskově natáhli útočné proudy a pro ochranu rodinného domku nasadili deflektor, používaný k vytvoření vodní stěny. Obyvatelé byli z objektu okamžitě evakuováni.

Velitel zásahu na místo ihned povolal plynaře, energetiky a posilovou jednotku dobrovolných hasičů z Hulína s další cisternou. Po příjezdu pohotovostní služby a zhodnocení situace bylo provedeno odstavení větší části plynovodu. Jakmile byl zastaven únik plynu, provedly jednotky dohašení zasaženého okolí a kontrolu rodinného domu termokamerou, která naštěstí vyloučila rozšíření požáru na objekt. Po více než třech hodinách zásahu se jednotky vrátily zpět na své základny.

FOTOGALERIE… 

K události se dostavil také vyšetřovatel hasičů z Kroměříže, který potvrdil, že požár se na plynovou přípojku rozšířil od hořící popelnice. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun. Díky velmi rychlé reakci majitelů a hasičů nedošlo k rozšíření na rodinný domek a byly tak uchráněny hodnoty ve výši přibližně 5 milionů korun. Přesná příčina je předmětem dalšího šetření.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

2 Replies to “OBRAZEM: Požár popelnice v Kroměříži se rozšířil i na plynovou přípojku

  1. Pingback: e-receipt

Napsat komentář