Auto-Moto Finance Krimi Liberecký Policie Pomáháme Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

KRIMI: Kriminalisté pátrají po pachateli krádeže speciálního kola pro handikepované. Máte-li informace, ozvěte se prosím

SEMILSKO – V první polovině března přijali policisté oznámení o krádeži speciálního jízdního kola pro handikepované. Handbike značky Schmicking odcizil dosud neznámý pachatel ze zahrady rodinného domu ve Svijanech. Odcizením carbonové, speciálně upravené tříkolky, způsobil nenechavec majiteli škodu v hodnotě 70tisíc korun. 

„V této souvislosti se obracíme na veřejnost se žádostí o spolupráci. Má-li kdokoli informace o výskytu speciálního handbiku nebo má-li někdo informace k samotné krádeži a pachatelům, ať informace předá policistům prostřednictvím bezplatné linky 158 nebo na kterékoli součásti obvodních odděleních Policie České republiky.

Veškeré takto získané informace mohou policistům výrazným způsobem dopomoci k objasnění případu.

handbike 1.jpg

POPIS: Carbonový handbike značky Schmicking, matně černé barvy, s trojúhelníkovou kostrou. Prostředek byl vybaven carbonovými ráfky Zipp s galuskami značky Tufo, s drátěným výpletem kol černé barvy. Velikost kol 25″, rám je speciálně upraven pro velikost postavy od 180 do 195 cm. Kolo je vybaveno přesmykačem značky Shimano, převody 3×8, a dále je osazeno stříbrnými brzdovými páčkami. Na rámu kola jsou různé samolepky v bílém provedení (DC, ZIPP, FOX, MONSTER, spolu s internetovou adresou výrobce f. Schmicking).

Případem se zabývají semilští kriminalisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež a přečinu porušování domovní svobody, za což pachateli v případě dopadení a následného odsouzení může hrozit trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

Autor: por. Bc. Vojtěch Robovský

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář