HZS Krimi Policie Praha Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME OBRAZEM: Při požáru haly v pražských Kyjích byl vyhlášen III. stupeň poplachu

PRAHA – Osm profesionálních, patnáct dobrovolných a tři podnikové jednotky se postupně vystřídaly u požáru dnešního haly v ulici U Technoplynu v pražských Kyjích.

Požár byl ohlášen operačnímu středisku pražských hasičů v 11:49 hodin. Hořela hala na ploše 20 x 30 metrů, ve které byl uskladněn odpad. S ohledem na počet jednotek byl vyhlášen třetí stupeň poplachu, hasiči nasadili na lokalizaci požáru čtrnáct proudů vody, některé i přes výškovou techniku. V průběhu zásahu chemici měřili nebezpečné koncentrace zplodin hoření a přivolaná chemická laboratoř z Kamenice prováděla rozbor hasební vody a jejího vlivu na životní prostředí. Koncentrace zplodin byly zvýšené pouze v blízkém okolí zasažené haly. Nepřekročily však nebezpečné hodnoty.

FOTOGALERIE… 

Zásah komplikoval nízký tlak v hydrantové síti, kvůli kterému byla zřízena kyvadlová doprava vody a bylo povoláno větší množství jednotek. Další komplikací byla vysoká teplota, při které hasičům hrozil kolaps z důvodu přehřátí organismu. Z toho důvodu velitel zásahu již po hodině zasahující hasiče nechal vystřídat. Přesto došlo k lehkému zranění (přehřátí organismu) jednoho dobrovolného hasiče, kterého ZZS HMP ošetřila na místě. Občerstvení hasičům dodaly Pražské vodovody a kanalizace pomocí cisterny s pitnou vodou a Český červený kříž. Velitel zásahu na místo povolal i speciální přetlakový ventilátor pro odvětrání větších prostor a zástupce Odboru životního prostředí kvůli odtoku hasební vody a koncentrací zplodin hoření. V 16:22 hodin byla ohlášena lokalizace. Síly a prostředky na místě byly dostačující a požár se dále nešířil. V následujících hodinách bude probíhat rozhrabávání pomocí nakladače a dohašování.

Během zásahu se nepotvrdil výskyt osob v zasaženém objektu a kvůli hašení bylo nutné provést několik násilných vstupů do haly. Dopravu na místě zásahu a v jeho okolí řídila Policie ČR.

Zdroj: HZS Praha
Foto: Jiří Dořák

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář