Moravskoslezský Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

VIDEO: Tragický požár v Bohumíně, při kterém zemřelo 11 lidí, očima moravskoslezských záchranářů

BOHUMÍN – Telefonickou informaci o tragickém požáru v bytové jednotce výškové budovy v Bohumíně přijali operátoři ZZS Moravskoslezského kraje včera asi deset minut před osmnáctou hodinou. Na místo události bylo postupně vysláno šest zdravotnických a tři lékařské posádky z nejbližšího okolí, včetně letecké výjezdové skupiny z Ostravy. První posádka ze stanoviště přímo v Bohumíně byla na místě děsivé události do pěti minut po převzetí výzvy k výjezdu.

Posádky záchranné služby převezly do zdravotnických zařízení celkem deset dospělých pacientů. Čtyři do Fakultní nemocnice v Ostravě, tři do Městské nemocnice v Ostravě, dva do nemocnice v Karviné-Ráji a jednoho do nemocnice v Havířově. Dvě osoby utrpěly těžké popáleniny, zbývajících osm pacientů mělo popáleniny lehčí nebo byli zasaženi různými stupni nadýchání zplodin hoření.

https://www.facebook.com/lzsostrava/videos/2867000936867690/

Dalších pět pacientů, u nichž se jednalo o lehčí poranění nebo akutní stresovou reakci, bylo po ošetření ponecháno na místě.

Při tragické události došlo k úmrtí celkem jedenácti osob. Pět zemřelo v důsledku pádu z výšky v kombinaci s popáleninami, šest osob včetně tří dětí zemřelo přímo při požáru.

Na zásahu zdravotnické složky se podílel také pohotovostní tým vedoucích pracovníků Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje a interventi Systému Psychosociální Intervenční Služby, kteří poskytovali podporu zasaženým posádkám i svědkům tragédie.

Okolnosti případu šetří Policie České republiky ve spolupráci s vyšetřovateli Hasičského záchranného sboru.

Zdroj: Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

One Reply to “VIDEO: Tragický požár v Bohumíně, při kterém zemřelo 11 lidí, očima moravskoslezských záchranářů

Napsat komentář