HZS Krimi Policie Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

Při požáru rodinného domu na Kroměřížsku se zranila jedna osoba

KROMĚŘÍŽSKO – Krátce před půl třetí odpoledne přijalo krajské operační středisko hasičů informaci o požáru rodinného domu v obci Žeranovice na Kroměřížsku. K události byla vyslána jednotka profesionálů ze stanice Holešov, dobrovolné jednotky obcí Žeranovice, Holešov, Fryšták a Racková, a na místo vyjel i velící důstojník směny ze Zlína.

Jak bylo zjištěno, plameny zachvátily jednu místnost domu, využívaného pro uskladnění materiálu a rozšířily se i na střechu a přilehlé hospodářské stavení. Hasiči okamžitě nasadili čtyři útočné proudy a požár postupně lokalizovali. Po odvětrání prostor pomocí přetlakové ventilace bylo prováděno rozebírání střešních konstrukcí a dohašování všech skrytých ohnisek.

V 17:08 hodin byla velitelem ohlášena celková likvidace události a místo bylo na dohlídku předáno místní jednotce. Při požáru se zranila jedna osoba, která byla prohlédnuta posádkou zdravotnické záchranné služby. Na místo se dostavil také vyšetřovatel hasičů z Kroměříže, který nyní zjišťuje přesnou příčinu vzniku události i výši způsobené škody.

Zdroj: HZS Zlínského kraje
(PŘ)

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář