Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Koronavirus Královehradecký Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Politika Praha Středočeský Technika Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME: Zaměstnanci se od zítřka budou moci opět stravovat v závodních jídelnách, musí ale dodržet rozestupy

ČESKO – Vláda dnes na mimořádném jednání odsouhlasila úpravy několika protiepidemických opatření. Od středy 3. března budou moci zaměstnanci opět využívat závodních jídelen a podnikových bufetů i k přímé konzumaci pokrmů.

U jednoho stolu v jídelnách podniků ale bude smět sedět jen jeden strávník, a pokud se jedná o dlouhý stůl, musí být mezi strávníky závodní jídelny alespoň dvoumetrová mezera nebo mechanické překážky, které brání šíření kapének.

K úpravě dochází od 3. března i u délky nařízené karantény pro osoby, které žijí ve společné domácnosti s osobou nakaženou koronavirem SARS CoV-2 a nelze dodržet podmínky její izolace od ostatních členů domácnosti. Délka karantény se v tomto případě zkracuje z 21 dnů na 14 dnů.

K upřesnění dochází i u krizového opatření, kterým se omezuje volný pohyb osob. Mezi výjimky ze zákazu vycházení v denní době se nově doplňuje účast na shromáždění a upřesňuje se, že osoby, které se takového shromáždění účastní, musí používat respirátor či chirurgickou roušku či obdobně účinný certifikovaný prostředek na ochranu dýchacích cest.

Kompletní výsledky jednání vlády naleznete na http://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/vysledky-mimoradneho-jednani-vlady-2-brezna-2021-187039/.

Zdroj: Vláda ČR

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář