HZS Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Středočeský Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Bleskový zásah berounských hasičů u nedělního ranního požáru hotelu! Škoda přesahuje 15 milionů korun

BEROUN – V neděli 23. května půl hodiny před půlnocí přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje informaci o požáru popelnice v zadním traktu berounského hotelu v centru města z ulice Karly Machové. 

Oznamovatel ohlásil požár popelnice, od které začala hořet fasáda budovy a také v těsné blízkosti zaparkované osobní vozidlo. K události byli vysláni profesionální hasiči z Berouna se dvěma cisternami, automobilovým žebříkem a velitelských vozidlem. Se dvěma cisternami vyjeli na pomoc jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Chyňava a Králův Dvůr. Berounští hasiči dorazili na místo za tři a půl minuty od vyhlášení poplachu.

V době jejich příjezdu se už plameny šířily po fasádě až do úrovně čtvrtého patra. Silným žárem popraskaly v zasažené části budovy výplně oken, především ve spodních podlažích. Z objektu se podařilo evakuovat osm hostů a jednoho zaměstnance hotelu – všichni vyvázli bez zranění.

Velitel zásahu poslal dovnitř dvě průzkumné skupiny na kompletní prohlídku, aby byla jistota, že v hotelu nikdo nezůstal. Požár se podařilo lokalizovat sedm minut před začátkem nového týdne. Vzhledem k silnému zakouření objektu ve všech patrech byly na odvětrání nasazeny přetlakové ventilátory.

Kolem jedné hodiny v noci byly na základny odeslány obě dobrovolné jednotky a berounští hasiči pokračovali v odvětrávání dalších prostor a proměřování koncentrací oxidu uhelnatého. Krátce po půl druhé bylo odvětrávání ukončeno a poté byla operačnímu středisku ohlášena závěrečná likvidace.

Na objasnění příčiny vzniku požáru spolupracuje územně příslušný vyšetřovatel se svým krajským kolegou. Podle předběžného odhadu vznikla požárem škoda asi za 15 milionů korun. Bleskovým zásahem hasiči uchránili majetek v částce 100 milionů!

Autor: Ing. Ladislav Holomčík

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář