Královehradecký Krimi Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

KRIMI: Policisté na Jičínsku vyšetřují další případ střelby! Muž byl předán do péče lékařů

JIČÍNSKO – V pondělí 24. května 2021 zpestřil večer policistům na Jičínsku třiasedmdesátiletý muž, když se krátce před půlnocí postřelil plynovou pistolí. Na místo okamžitě vyjela hlídka policistů i záchranná služba. Dost pravděpodobným důvodem tohoto incidentu byla kromě neodborné manipulace se zbraní i skutečnost, že muž byl  posilněn alkoholem, jak prokázala policisty při zákroku provedená dechová zkouška, při které muži naměřili 1,17 promile alkoholu v dechu.

Při bližším ohledání policisté zjistili, že se jedná o plynovou pistoli. I když v tomto případě muž nemusí být držitelem zbrojního průkazu, neboť plynovou pistoli, jako zbraň skupiny D, může vlastnit osoba starší 18 let, nesmí ji ale nosit veřejně, ani s ní manipulovat pod vlivem alkoholu.

Policisté muže předali do péče lékařů a zbraň zajistili a odebrali. Zároveň mu za spáchání přestupku hrozí pokuta až do výše 30 tisíc korun.

I když si pořídíte zbraň skupiny D na svou ochranu, je potřeba naučit se s ní odborně manipulovat, aby se nestala příčinou neštěstí. Lehce se totiž může stát, že se poraníte. Nedávno jsme informovali o podobném případu. Je proto potřeba mít na paměti, že s ní není dovoleno manipulovat na veřejně přístupném místě ani v soukromí v případě, že je vaše schopnost snížena požitím alkoholických nápojů, návykových látek, léků nebo v důsledku nemoci.

Více informací najdete na stránkách https://www.policie.cz/clanek/policie-ceske-republiky-zbrane-a-strelivo.aspx.

Autor: por. Mgr. Lucie Konečná

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář