Auto-Moto Doprava HZS Krimi LZS Moravskoslezský Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Série vážných nehod cyklistů v Moravskoslezském kraji pokračuje

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Série vážných nehod cyklistů v Moravskoslezském kraji pokračuje. Ve středu 9. června došlo na Frýdecko-Místecku během necelých dvou hodin k dalším dvěma. U zraněných zasahovala posádka letecké záchranné služby a týmy rychlé zdravotnické pomoci.

Po šestnácté hodině byla nahlášena nehoda sedmatřicetiletého muže v Dobré. Cyklista při jízdě upadl, a následně narazil do osobního vozidla. Podle svědků byl několik minut v bezvědomí. Zasahující lékař u něj zjistil poranění hlavy a mozku, i další drobnější zranění.

Před osmnáctou hodinou vzlétal vrtulník znovu, tentokrát do obce Hrádek. Při jízdě skupinky cyklistů došlo ke kolizi a pádu osmiletého chlapce. Utrpěl těžké poranění dolní končetiny. Záchranáři jej zajistili končetinovou dlahou, uložili do vakuové matrace a připravili k transportu do zdravotnického zařízení.

Oba pacienti byli po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče následně přepraveni na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář