HZS Krimi LZS Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

AKTUALIZUJEME: Výbuch a následný požár výrobní linky biopaliv v areálu společnosti Preol v Lovosicích policisté vyšetřují jako trestný čin obecného ohrožení z nedbalosti

LOVOSICE – Kriminalisté severočeské policie vyšetřují výbuch s následným požárem výrobní linky v areálu společnosti Preol v Lovosicích jako trestný čin obecného ohrožení z nedbalosti. Při mimořádné události ve výrobě biopaliv se zranili čtyři lidé, tři z nich byli zasahující hasiči podniku. Jednoho těžce zraněného popáleného hasiče pak do popáleninového centra v Praze transportoval vrtulník.

Hasičům se podařilo požár lokalizovat včera před polednem a na mstě zasahovali do pozdního včerejšího večera. Příčinou výbuchu byla patrně závada na separátoru řepky. V areálu Preol explodoval vysoce hořlavý hexan. Ten se využívá při lisování řepky.

Žádné nebezpečné látky do ovzduší podle hasičů při výbuchu a následném požáru neunikly. Okolnosti exploze tak i nadále vyšetřují policisté.

Autor: redakce
Foto: HZS Ústeckého kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář