Krimi Policie Školní okénko Složky IZS Středočeský Technika Zajímavosti Základní škola Zdravotnictví Zprávy podle krajů

DRAMA: Spolužák ve škole na Příbramsku zranil nožem své dva spolužáky! Případ prošetřuje policie

PŘÍBRAM – Příbramští policisté prověřují veškeré okolnosti, proč k napadení došlo. Šetření věnují náležitou pozornost. Příbramští policisté přijali ve čtvrtek oznámení ze Základní školy v Sedlčanech o incidentu, k němuž mělo dojít mezi třemi chlapci – žáky školy.

Podle prvotních zjištění měl 14letý chlapec napadnout během pobytu ve škole nožem své dva spolužáky. Zranění, která jim způsobil, byla povrchová a nevyžádala si lékařské ošetření. Policisté v souvislosti s tímto incidentem velice úzce spolupracují s pedagogy a rovněž i s vedením školy. Celé záležitosti věnují náležitou pozornost a jejich prioritou je důkladně prošetřit, proč, z jakých pohnutek a za jakých okolností vůbec k incidentu došlo. Hovořit budou jak s napadenými chlapci, tak s jejich spolužákem, který na ně měl zaútočit, tak i s dalšími, kteří byli svědky tohoto jednání.

”S ohledem na nízký věk všech účastníků ale nemůžeme v tuto chvíli sdělovat bližší, či detailnější informace,” uvedla mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.

Včerejšího dne probíhalo v souvislosti s napadením žáků 14ti letým chlapcem ještě další šetření a jednání, a to kromě vedení školy i za účasti orgánu sociálně právní ochrany dětí a právních zástupců dotčeného chlapce. Výsledkem tohoto jednání je umístění chlapce do specializovaného zdravotnického zařízení, kde s ním budou pracovat příslušní odborníci.

Autor: mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
Ilustrační foto

Lukáš Jirka
ŠÉFREDAKTOR lukas.jirka@jvpress.cz 737 310 273
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář