Celní správa Krimi Policie Praha Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: Padělky zabavené pražskými celníky skončily v drtičce odpadů


PRAHA – Pražští celníci v těchto dnech likvidovali padělky, které zabavili na území metropole koncem loňského a začátkem letošního roku při nejrůznějších kontrolách na tržnicích či v kamenných obchodech. Téměř tři tuny zboží porušujícího některá práva duševního vlastnictví byly zlikvidovány v drtičce odpadů nedaleko hlavního města.

Převážnou část likvidovaného zboží tvořily hračky, kosmetika a drobné zboží určené pro děti, jež byly neoprávněně označeny logy Frozen, Pokémon, Fortnite, My Little Pony, PAW Patrol, LOL, Nintendo, Mattel, Hello Kitty, Monster High, Disney a další. V útrobách drtící linky skončily rovněž padělky oděvů, parfémů, obuvi, náramkových hodinek a různých módních doplňků renomovaných značek Calvin Klein, Guess, Tommy Hilfiger, adidas, Louis Vuitton, Gucci, Rolex, Breitling, Patek Philippe apod. Rozdrcené padělky poslouží například jako příměs do stavebních hmot, regranulátů nebo dekoračních drtí.

FOTOGALERIE…

Mnohdy nejsou splněny podmínky pro užití zabaveného padělaného zboží pro humanitární účely, proto je drtivá většina odsouzena k likvidaci.

Autor: por. Ing. Nikola Soukalová
Tisková mluvčí CÚ pro hlavní město Prahu

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz