Kultura kulturní akce Pomáháme společenská akce Sport Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

INFORMUJEME: Letošní 57. ČEZ Jizerská 50 je pro nedostatek sněhu zrušena!


ČESKO – 57. ČEZ Jizerská 50 je zrušena! Nedostatek sněhu a teplé počasí organizátorům nedovolí akci uspořádat. Po dnešním měření hloubky sněhu na tratích Jizerské magistrály padlo finální rozhodnutí o zrušení 57. ročníku ČEZ Jizerské 50. Organizátoři zvážili všechny možné alternativy konání akce alespoň na zkrácené trati, ale vzhledem k ještě pesimističtější předpovědi počasí to není možné.

V sobotu 3. února proběhlo rozhodující měření výšky sněhu na trasách Jizerské 50. Vzhledem k výsledkům měření a ještě pesimističtější a jistější předpovědi počasí na příští týden je jasné, že závody není možné uskutečnit ani ve zkrácené podobě a celá akce včetně jakékoliv náhradní podoby hlavního závodu musí být zrušena. Závodníci dostanou zpátky až 70 % z ceny základního startovného díky pojištění od PVZP. Doprovodný program v podobě ČEZ Energy festů v Jablonci a Liberci a uctění památky za horolezce z expedice Peru 1970 proběhne navzdory okolnostem.

Po včerejší pesimistické předpovědi počasí měl ČHMÚ dnes pro organizátory 57. ČEZ Jizerské 50 ještě horší zprávy. V Bedřichově po teplém a deštivém víkendu bude následovat ještě teplejší začátek týdne, kdy teploty mohou atakovat hranici 10 stupňů Celsia. Šance na alespoň částečné ochlazení ve vyšších polohách je velmi malá a navíc s velkou pravděpodobností v lokalitě spadne jen do pondělního večera celkem až 35-40 mm dešťových srážek.

Do poslední chvíle organizátoři hledali varianty, jak závod uskutečnit alespoň na zkrácené trati. Zvážili všechny možné alternativy včetně možnosti startu a cíle ve vyšších polohách či ve východní části Jizerských hor, kde je situace se sněhem o něco lepší. Žádná z těchto variant však s největší pravděpodobností nebude možná vzhledem k extrémně teplé předpovědi počasí. Teploty vysoko nad bodem mrazu mají pokračovat i během prodlouženého víkendu Jizerské 50.

Po dnešním detailním měření se oficiálně potvrdilo, že se bude díky pojištění od PVZP vracet všem účastníkům závodů na 10, 17, 25, 30 a 50 km až 70 % ze základního startovného. O detailech budou všichni závodníci informování v průběhu příštího týdne. Toto pojištění se netýká dětských závodů MINI Jizerská PVZP a elitního ORLEN Sprintu. Děti i dospělí si však budou moci vyzvednout svůj startovní balíček, a to v prodejně INTERSPORT v OC NISA Liberec v pátek 9. února od 12:00-20:00 a v sobotu 10. února od 9:00-14:00. Po tomto termínu již nebude možné balíček obdržet ani jej nelze zaslat.

Doprovodný program v podobě dvou koncertů ČEZ Energy Fest v Jablonci nad Nisou a Liberci bude zachován. Zájemci z řad závodníků i veřejnosti mohou přijít zdarma na kapelu Poletíme?, Pokáče nebo Ewu Farnou. Stejně tak uctění památky horolezců z expedice Peru 1970, které se přesune na neděli 11. února v 10:00 na stadion v Bedřichově.

Organizační výbor 57. ČEZ Jizerské 50 děkuje všem přihlášeným za pochopení, všem partnerů závodu za podporu v této těžké situaci a všem organizátorům za extrémní nasazení při boji s oblevou a věří, že se ve stopě potkají buď na dalších závodech seriálu ČEZ SkiTour nebo příští rok na 58. ročníku Jizerské 50. Aktuální informace najdete na webu www.jiz50.cz a na sociálních sítích Jizerské 50.

Všichni registrovaní závodníci ještě dnes obdrží e-mail s bližšími informacemi.

Závodníkům se vrátí díky pojištění od PVZP až 70 % z ceny základního startovného.

Své startovní balíčky si závodníci budou mít možnost dojít vyzvednout do prodejny INTERSPORT v OC Nisa Liberec v pátek (12-20h) a v sobotu (9-14h).

ČEZ Energy fest v Jablonci n. N. a Liberci proběhne podle programu

Pieta za horolezce z expedice Peru 1970 se přesune na neděli 11. února 10:00.

Děkujeme všem horalům a lyžařům za přízeň. Věříme, že naše rozhodnutí chápete a těšíme se, až se s vámi opět sejdeme ve stopě!

Zdroj: Jizerská 50

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz