Cestování Doprava drážní hasiči kolejiště Královehradecký Krimi Městská policie Pátrání Policie Pomáháme Složky IZS Technika vlak Z domova Zajímavosti Zdravotnictví železnice železniční trať Zprávy podle krajů

KRIMI: Kamení na kolejích! Kdo vystavil v nebezpečí stovky lidí na Hradecku?


HRADECKO – Včera v odpoledních hodinách přijali policisté oznámení, že na železniční trať mezi Hradcem Králové a Pardubicemi u zahrádkářské kolonie Červený Dvůr někdo položil na koleje kamení. Krátce po sobě tímto úsekem projely cca 100km rychlostí dva spěšné vlaky, v kterých se nacházelo dohromady 500 cestujících.

Naštěstí ani u jednoho vlaku nedošlo k vykolejení, oba úsekem pravděpodobně bez vzniklé škody projely. Nikdo z cestujících nebyl zraněn a naštěstí ani nikoho z možných kolemjdoucích nezasáhl žádný z kamenů, které po nárazu vlakové soupravy odlétávaly z kolejiště pryč.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro zločin obecné ohrožení, za což pachateli hrozí trest odnětí svobody na 3 roky až 8 let.

„Žádáme občany o pomoc. Kdo si všiml pohybu nějaké podezřelé osoby okolo kolejiště, nebo by mohl poskytnout jakoukoliv informaci vedoucí k objasnění případu, ať zavolá na linku 158.“

Autor: por. Iva Kormošová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz