Kultura Ústecký Z domova Zprávy podle krajů

OBRAZEM: Šťastné stáří mosteckých seniorů v novém fotokalendáři

Mostecko – Městská správa sociálních služeb v Mostě vydává stolní kalendář s názvem ŠŤASTNÉ STÁŘÍ. Na fotografiích jsou zachyceni senioři z jednotlivých domovů a penzionů pro seniory, zaměstnanci organizace, ale také děti, které využívají služby Denního dětského rehabilitačního stacionáře a Střediska denní péče o děti do tří let věku v Mostě.

Informuje o tom ředitel MSSS v Mostě Martin Strakoš s tím, že aktéři jsou na 12 fotografiích zachyceni při různých aktivitách, např. při čtení pohádky, hraní společenské hry, prohlížení rodinného alba, konzultaci s lékařem, surfování na počítači, šťastném setkání rodinných příslušníků, ale také je zde zachycena skupinka námořnic či senior s vnukem při hře na PlayStationu.

Cílem je ukázat veřejnosti, že senioři umí plnohodnotně trávit svůj volný čas a zapojovat se do běžných aktivit, stejně jako mladší generace. Focení probíhalo v ateliéru mosteckého fotografa Daniela Šeinera, se kterým organizace tradičně spolupracuje na tvorbě svých kalendářů. Všichni účastníci si focení, jež pro ně bylo nevšedním zážitkem, užívali.

Zakoupením kalendáře podpoříte služby pro děti, seniory a osoby se zdravotním postižením. Kalendář je možné zakoupit od čtvrtka 14. prosince 2017 v ceně 50 Kč, a to na těchto pracovištích:

Ředitelství MSSS v Mostě – p. o., ul. Barvířská 495, Most,
Domov pro seniory, ul. Jiřího Wolkera 404, Most,
Domov pro seniory, ul. Antonína Dvořáka 2166, Most,
Penzion pro seniory, ul. Albrechtická 1074, Most,
Penzion pro seniory, ul. Komořanská 818, Most,
Penzion pro seniory, ul. Ke Koupališti 1180, Most,
Denní dětský rehabilitační stacionář, Středisko denní péče o děti do tří let věku, ul. Františka Malíka 973, Most.

FOTOGALERIE: Šťastné stáří mosteckých seniorů v novém fotokalendáři

Autor: Honza Vraný

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz