Krimi Praha Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME: Policie hledá cestující a zároveň svědky střelby v autobusu MHD na Smíchově

PRAHA – Patnáct minut po třetí spěchali policisté PMJ k oznámené střelbě v autobusu MHD na Smíchově  a údajného střelce cizí státní národnosti na místě zadrželi. Dalším šetřením zjistili, že střelbě samotné předcházela údajná potyčka trojice cizinců. Dva z nich měli autobus opustit ještě před příjezdem policie. Po zmíněné dvojici pátrali policisté i s nasazením služebního psa, ale bezvýsledně.

Případ si na místě převzali kriminalisté, kteří nyní vedou jak samotné vyšetřování, tak i následné pátrání. V této souvislosti se obracejí na případné svědky události, cestující předmětného autobusového spoje, aby se policii přihlásili se svým svědectvím. Učinit tak mohou standardním způsobem a to prostřednictvím tísňové linky 158.

AKTUALIZACE INCIDENTU V MHD:

Kriminalisté druhého policejního obvodu případ kvalifikovali jako trestný čin výtržnictví. Střelec, kterého na místě policisté zadrželi a s ohledem na zranění předali záchranářům, byl podle dosavadních informací skutečně jedním z účastníků potyčky. Detektivové, kteří se případem zabývají, již upřesnili, že se jedná 51letého Čecha, který v autobusu střílel z plynové pistole.

Po zbylých účastnících, pravděpodobně ukrajinské národnosti, policisté zatím bezvýsledně pátrají. Oba jsou přitom podezřelí ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví. Jejich počínání ostatně zachytila kamera uvnitř autobusu. Ze záběrů je zřejmé, že jeden z útočníků odnáší nakonec zbraň s sebou. Tento muž je navíc s největší pravděpodobností zraněn, krvácí z ucha. Kriminalisté tak předpokládají, že mohl následně vyhledat ošetření v některém ze zdravotnických zařízení anebo navštívit některou z lékáren.

Vzhledem k tomu se nyní vyšetřovatelé obracejí na lékaře i další zdravotnický personál či lékárníky s žádostí o pomoc a spolupráci. Své případné svědectví mohou tito lidé podat prostřednictvím tísňové linky Policie ČR 158. Na stejnou linku se mohou obrátit i cestující autobusu, kteří tak dosud neučinili. Svým svědectvím mohou výrazně přispět k objasnění okolností celého incidentu, zejména okamžiku před výstřelem a následným napadením.

Autor: mjr. Mgr. Andrea Zoulová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz