Finance Politika Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Koupaliště Ressl v Mostě by mělo být v létě otevřeno, pomoci má příspěvek od města

MOST – Jednou z priorit města je zajištění, zprostředkování nebo umožnění různých sportovních aktivit pro všechny skupiny obyvatel Mostu. V letních měsících jsou oblíbené mimo jiné různé vodní sporty. Město proto prostřednictvím Technických služeb města Mostu, jejichž je stoprocentním vlastníkem, spravuje oblíbené rekreační areály Benedikt a Matylda stejně jako koupaliště Aquadrom. Oblíbené je i koupaliště Ressl, které je provozováno soukromou společností SaS Most. V poslední době se objevily informace, že by nemělo být letos otevřeno. Město, zastoupené primátorem Janem Paparegou, se proto rozhodlo okamžitě jednat a dělá vše, co je v jeho silách, aby mohlo být koupaliště v létě otevřeno.

„V únoru jsme se dozvěděli, že stávající majitel koupaliště se rozhodl nabídnout celý areál k prodeji z důvodu ekonomické nevýhodnosti provozu. V této souvislosti město jednalo s vlastníkem o záměru prodeje a v současné době je ze strany města zajištěno zpracování znaleckého posudku, který by měl stanovit hodnotu celého areálu. S touto informací pak mohou orgány města dále pracovat. Informace o tom, že by areál v letošním roce neměl být otevřen, respektive by neměl být zajištěn letní provoz koupaliště, byla oznámena začátkem května. Jednání o možném odkupu areálu koupaliště Ressl není nyní aktuální s ohledem na zpracovávání znaleckého posudku, na rozdíl od zajištění letošního provozu koupaliště. S kolegy náměstky a radními jsme se proto rozhodli, že bychom poskytli společnosti SaS provozní příspěvek, který by umožnil otevření koupaliště,“ uvedl primátor Jan Paparega.

O poskytnutí provozního příspěvku a jeho výši bude Rada města Mostu jednat na své schůzi dne 7. června. Radní by měli podle předpokladů doporučit zastupitelům, kteří tak budou mít konečné slovo, aby provozní příspěvek schválili. Zastupitelstvo města Mostu se na svém zasedání sejde dne 21. června.

„Vyjednané podmínky týkající se zajištění provozu koupaliště na Resslu jsou adekvátní výši uvažovaného provozního příspěvku na úrovni 250 tisíc korun za provoz v měsících červen až srpen, což jistě Mostečané ocení,“ doplnil primátor Mostu Jan Paparega.

Autor: Petr Zdeněk Dundek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz