Jihomoravský Krimi Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

VIDEO: Zásahová jednotka brněnské policie si přišla pro vařiče pervitinu

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Kriminalisté z brněnského toxitýmu si připsali další úspěch. V létě získali informace o výrobě drog v centru města. Důkladným prověřováním se jim podařilo nashromáždit dostatek poznatků k výrobě a samotnému pachateli.

Na začátku září tak mohli policisté z jihomoravské zásahové jednotky vstoupit do objektu v centru města a zadržet notně překvapeného podezřelého, který s rukavicemi na rukou právě vyráběl pervitin. Třicetiletý Brňan, který měl při sobě kradenou pistoli, zprvu nereagoval na pokyny zasahujících policistů, k poslušnosti ho přiměla až hrozba namířenou střelnou zbraní.

Zadržený byl eskortován na služebnu. Při následné prohlídce objevili policisté celkem 138 položek. Šlo o blistry od léků, plastové kanystry, varné sklo, váhy a další nezbytné propriety pro výrobu drog. Na dvou zapékacích miskách se nacházelo zhruba 600 gramů efedrinu (meziprodukt). Z něho by se dalo vyrobit 2 100 běžných dávek pervitinu. Celková suma při prodeji drog by činila půl milionu korun. Ve stejnou dobu proběhla i domovní prohlídka v jednom šlapanickém bytě, ve kterém se nacházely dvě ženy. Obě byly vyzvány k podání vysvětlení, což vzápětí učinily. V bytě se našlo i několik krabic s léky ze zahraničí.

Třicetiletému obviněnému a jeho šestadvacetileté známé hrozí za zvlášť závažný zločin nedovolená výroba a nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy až desetiletý pobyt ve vězení. Muž je stíhán vazebně. Kriminalisté na objasnění všech okolností případu i nadále pracují.

Autor: mjr. Pavel Šváb

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář