Turistika Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

O den otevřených dveří na ortopedickém oddělení chomutovské nemocnice byl zájem

CHOMUTOV – Ortopedické oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Chomutov, o. z., přivítalo  zájemce o prohlídku. Den otevřených dveří využily k návštěvě oddělení a získání informací o jeho činnosti bezmála tři desítky lidí nejen z Chomutovska. 

„Chtěli jsme seznámit širokou laickou veřejnost v Chomutově a okolí se změnami, kterých jsme během minulého tři čtvrtě roku na našem pracovišti dosáhli. Zájemce jsme provedli po zrekonstruovaném oddělení, které jsme během prázdninovým měsíců vymalovali, vyměnili podlahu, nainstalovali na všechny pokoje LCD televize a pořídili nový nábytek. Zájem a dotazy návštěvníků nesměřovaly jen na oddělení, ale zejména na vlastní provoz našeho pracoviště, ať již ambulantní či lůžkový, na spektrum ortopedické péče a zejména operativy, které jsme schopni poskytnout. Vedle běžné ortopedické operativy na úrovni okresního pracoviště provádíme složité rekonstrukční výkony na rukou a nohou, revmatochirurgii, ortopedické výkony u dětských pacientů a samozřejmě kompletní endoprotetiku – náhrady kloubů od kyčlí a kolen, přes totální náhrady hlezenního a ramenního kloubu až po náhrady zápěstí a drobných kloubů prstů. Řešíme zde i složité reimplantační výkony a problematiku periprotetických zlomenin,“  sdělil MUDr. Jiří Jurča, primář Ortopedického oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Chomutov, o. z.

Oddělení se skládá z jedné stanice standardních lůžek, mezioborové jednotky intenzivní péče a ambulance pro děti a dospělé a příjmové ambulance.

„Na základě velmi pozitivních ohlasů návštěvníků se domníváme, že akce splnila svůj účel. Obzvláště kladně byl hodnocen posun a rozvoj zázemí pracoviště i ortopedické operativy. Naše hosty jsme ujistili, že tímto další rozvoj ortopedie v Chomutově rozhodně nekončí. V příštím roce máme například v plánu vybudovat vedle stávajících dvou další dva nadstandardní pokoje a dále rozšiřovat spektrum ortopedické péče,“ dodal primář.

Tým ortopedického oddělení chomutovské nemocnice pod vedením primáře MUDr. Jiřího Jurči je v operativě velmi úspěšný. Některé výkony, jako například totální endoprotézu zápěstí, provedl jako první v regionu a jako jeden z prvních v České republice.

Zdroj: Krajská zdravotní

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

One Reply to “O den otevřených dveří na ortopedickém oddělení chomutovské nemocnice byl zájem

Napsat komentář