Krimi Pardubický Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Spadla klec, recidivisté opět stanou před soudem! Kriminalisté na Svitavsku stopli drogovou činnost

SVITAVSKO – Dva muže zadrželi svitavští policisté pro podezření z rozsáhlé drogové trestné činnosti v jejich regionu.

Devětatřicetiletý muž měl na různých místech jejich okresu neoprávněně dalším osobám distribuovat drogu pervitin. Za toto nezákonné jednání si od svitavských kriminalistů vyslechl obvinění, přesto měl opětovně se svým komplicem tento měsíc za pomocí laboratorního skla, vařiče, chemikálií a léčiv vyrobit další dávky pervitinu. Za toto jednání mu bylo opět sděleno obvinění z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy s trestní sazbou až pět let.

O devět let staršímu komplici cizí státní příslušnosti kriminalisté kladou za vinu přečiny omezování osobní svobody a vydírání a navíc zvlášť závažný zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Obviněný přesto, že byl již za stejnou trestnou činnost podmíněně odsouzen, měl na různých místech okresu Svitavy, zejména ve Svitavách a okolí neoprávněně vyrábět a dalším osobám distribuovat rovněž drogu pervitin. Dále měl zvlášť nepříjemným způsobem vydírat a omezovat na osobní svobodě osobu, po které požadoval křivou výpověď u soudu. Pokud se obviněnému vina prokáže, hrozí mu trest odnětí svobody až na deset let.

Oba obvinění na základě soudního rozhodnutí byli eskortováni do vazební věznice a jejich trestní stíhání bude probíhat vazebně.

Ze strany svitavských kriminalistů i nadále probíhá další šetření a je pravděpodobné, že v souvislosti s těmito případy budou obviněné další osoby.

Autor: por. Bc. Lenka Vilímková

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář