EXTRALIGA HOKEJ Liberecký Sport Ústecký Z domova Zprávy podle krajů

ZE SPORTU: Liberec otočil zápas v Litvínově a posunul se na první místo

LITVÍNOV-Hokejisté Liberce vyhráli v 31. kole extraligy v Litvínově 4:3 a bodovali popatnácté za sebou.

Chemiky čekal první povánoční duel, ve kterém narazili na liberecké Bílé Tygry. Pohlednému hokeji chyběly góly, což napravil 6. minutě Musil. Domácí rychle odpověděli díky Kudlovi. Ve druhém dějství se oba kluby prosadily dvakrát, za Vervu vstřelil obě branky Lukeš. Vítězný gól si nakonec připsal liberecký Krenželok a zajistil hostům tři body.

Litvínov se musel obejít bez Jana Myšáka, který reprezentuje Českou republiku na MS juniorů. Ani absence talentovaného mladíka nezastavila domácí v rychlém vstupu do utkání. Černožlutí vybojovali úvodní buly, ale nedokázali kotouč protlačit až před Hrachovinu. Brankář, jenž se vrátil ze zahraničního angažmá, byl ve středu dění i v dalších minutách. Lukeš našel na pravém kruhu Petružálka, který chtěl střelou na zadní tyč překonat libereckého gólmana. Ten však vytáhl vynikající zákrok.

Bohatou fotogalerii ze zápasu naleznete ZDE

HC Verva Litvínov – Bílí Tygři Liberec 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Kudla (T. Pavelka, Petružálek), 22. F. Lukeš (Petružálek, Kudla), 25. F. Lukeš (V. Hübl, T. Pavelka) – 6. A. Musil (Marosz, Šmíd), 25. Lenc (Graborenko), 26. D. Špaček (Marosz, A. Musil), 44. L. Krenželok (P. Jelínek, L. Hudáček). Rozhodčí: Hradil, Šindel – Frodl, Komárek. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 6011 (vyprodáno).

Litvínov: Honzík – Jánošík, Ščotka, Kudla, T. Pavelka, J. Říha, Kubát – Petružálek, V. Hübl, F. Lukeš – Mahbod, M. Hanzl, Jarůšek – L. Kašpar, J. Mikúš, Hedberg – Jurčík, Válek, Trávníček. Trenér: Kýhos.

Liberec: Hrachovina – Knot, Šmíd, Graborenko, Derner, Hanousek, Kotvan – Lenc, L. Hudáček, Průžek – Ordoš, Marosz, A. Musil – Zachar, P. Jelínek, L. Krenželok – D. Špaček, A. Najman, A. Dlouhý. Trenér: Augusta.

Autor: Lukáš Jirka

Lukáš Jirka
ŠÉFREDAKTOR lukas.jirka@jvpress.cz 737 310 273

One Reply to “ZE SPORTU: Liberec otočil zápas v Litvínově a posunul se na první místo