Koronavirus Krimi Policie Politika Praha Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

KRIMINALITA: Třiapadesátiletý muž vyhrožoval smrtí členovi Ústředního krizového štábu a jeho rodině! Dopaden byl po 23 hodinách

ČESKO – Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) v úterý 31. března 2020 zadrželi třiapadesátiletého muže, který měl vyhrožovat usmrcením členovi Ústředního krizového štábu (ÚKŠ). 

Podle našich závěrů tento muž v měsíci březnu 2020 odeslal více než třicet e-mailových zpráv (z amerického freemailového účtu), ve kterých kromě napsaných vulgarit měl členovi ÚKŠ a jeho rodině vyhrožovat usmrcením.

Věcí se začala zabývat NCOZ, muž byl zadržen a následně mu bylo sděleno podezření z trestného činu „vyhrožování s cílem působit na orgán veřejné moci“ dle § 324 odst. 1 písm. a) písm. b) trestního zákoníku. Po provedení příslušných úkonů byl podezřelý propuštěn.

Ve věci je konáno tzv. zkrácené přípravné řízení. Případ dozoruje Okresní státní zastupitelství v Litoměřicích.

Přestože podezřelý muž používal americký freemailový účet, byl kriminalisty NCOZ rychle vypátrán a zadržen. Z toho vyplývá, že představy o absolutní „anonymitě“ internetu jsou liché. Jak už Policie ČR mnohokrát upozornila, ani na internetu se nelze zcela „schovat“.

K případu ještě uvádíme, že kriminalisté NCOZ zadrželi podezřelou osobu za cca 23 hodin od výslechu poškozeného.

Přestože trestný čin „vyhrožování s cílem působit na orgán veřejné moci“ nepatří mezi trestné činy, jejichž okolnosti za vyhlášeného nouzového stavu podmiňují použití vyšší trestní sazby, jeho spáchání je za nouzového stavu jednoznačně přitěžující okolností.

Autor: plk. Mgr. Jaroslav Ibehej

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

One Reply to “KRIMINALITA: Třiapadesátiletý muž vyhrožoval smrtí členovi Ústředního krizového štábu a jeho rodině! Dopaden byl po 23 hodinách

Napsat komentář