HZS Krimi Policie Složky IZS Technika Vysočina Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Na Pelhřimovsku k ránu hořela stodola! Požár napáchal škodu za 2,5 milionu korun

PELHŘIMOVSKO – Šest jednotek hasičů vyjelo dnes před druhou hodinou ranní k ohlášenému požáru stodoly v Častrově na Pelhřimovsku. Škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na 2,5 milionu korun. Při požáru ani samotném zásahu se naštěstí nikdo nezranil. Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.

Hlášení o požáru přijali hasiči na lince tísňového volání dnes v 01.44 hodin. Na místo události vyjely jednotky profesionálních hasičů z Kamenice nad Lipou a Pelhřimova společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Častrova, Kamenice nad Lipou, Počátek a Žirovnice.

V době příjezdu prvních jednotek na místo události byla stodola v plamenech. Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů. Kromě samotného hašení hořící stodoly o rozměrech přibližně 35 x 12 metrů se hasiči zaměřili také na ochranu okolí a před plameny chránili přilehlé objekty. Z hořící stodoly hasiči vynesli několik tlakových láhví. Voda byla na požářiště dopravována kyvadlově.

Ve stodole měl majitel motocykl, čtyřkolku, malý traktor, vybavení pro koně a řadu dalších věcí. Úplná likvidace požáru proběhla před sedmou hodinou ráno.

Hasiči svým zásahem uchránili majetek za 15 milionů korun.

Zdroj: HZS Kraje Vysočina
Ilustrační snímek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář