Auto-Moto Doprava HZS Krimi Policie Složky IZS Středočeský Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

K nehodě motorkáře a osobního vozidla u Tuklat letěl vrtulník

KOLÍNSKO – V neděli 24. května krátce před půl třetí odpoledne přijala linka tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o vážné dopravní nehodě osobního vozidla a motocyklu na silnici číslo 12 v katastru obce Tuklaty v okrese Kolín. 

Operační důstojník k události vyslal jednotky profesionálních hasičů ze stanic Český Brod a Říčany a jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Úvaly. Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že při nehodě došlo k vážnému zranění řidiče motocyklu, který po střetu zůstal ležet na komunikaci.

Hasiči mu společně s policisty poskytli první pomoc. Po příjezdu zdravotnické záchranné služby byl předán do její péče. Vzhledem k charakteru poranění, byl na místo povolán také vrtulník letecké záchranné služby, který nakonec pacienta transportoval do jedné z pražských nemocnic.

Hasiči dále provedli zajištění místa nehody, protipožární opatření a posyp sorbentem. Dále byl ve spolupráci s policií řízen kyvadlově provoz. Po vyšetření nehody jednotky uklidily vozovku. Silnice byla po celou dobu průjezdná kyvadlově jedním pruhem, průjezd usměrňovali strážníci z Úval.

Autor: nprap. Petr Svoboda

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

One Reply to “K nehodě motorkáře a osobního vozidla u Tuklat letěl vrtulník

Napsat komentář