HZS Královehradecký Krimi Městská policie Pátrání Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

TRAGÉDIE: Pes horských záchranářů ukončil velkou pátrací akci u Hradce! Casius nalezl pohřešovaného seniora bez známek života

KRÁLOVÉHRADECKO – Nálezem bezvládného těla skončila dnes po šesté hodině večer rozsáhlá pátrací akce po pohřešovaném seniorovi v okolí Hradce Králové.

Horská služba, primárně pak psovodi se svými psími kolegy, byla vyzvána k součinnosti při pátrání ráno v 9:00 Policií ČR. Ta hledala již od včerejška čtyřiasedmdesátiletého klienta domova důchodců se značnými zdravotními problémy. „Policisté nám sdělili, že pán se vůbec neorientuje v prostoru, ani čase. To znamená, že mohl být kdekoliv a silně zmatený. Ihned jsme proto do akce nasadili 5 pátracích psů HS,“ uvedl Jan Hepnar, zasahující psovod Horské služby Orlické hory a dodal, že akce se zúčastnili i psovodi PČR, Hasičů a Kynologických brigád Královéhradeckého kraje.

O akutnosti pátrací akce hovořil kromě zdraví seniora právě fakt, že policisté požádali o spolupráci členy HS zcela mimo obvyklou oblast jejich činnosti. „Pečlivě jsme celý den prohledávali určené lokality. Což nám komplikovalo nebývale horké počasí a také to, že místa, kde pán mohl být, byla právě dnes navštívena davy výletníků,“ komentoval akci Jan Hepnar s tím, že v průběhu pátrání se rozjelo i další, a to po pohřešované cyklistce.

Zatímco milovnice jízdy na kole byla po cca hodině nalezena, hledaného seniora se až do večera nalézt nepodařilo. „Nakonec v 18:16 můj pes Casius začal v nepřehledném mlází štěkotem označovat místo, kde muž mohl být. A skutečně, na místě, v proláklině, takže nebylo odnikud vidět, leželo bezvládné tělo muže. Podle prvotního ohledání byl bez známek života už nějaký čas,“ doplnil psovod Hepnar s tím, že vše nyní vyšetřuje PČR.

Autor: Radek Zeman

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz