dobrovolní hasiči drážní hasiči HZS kulturní akce požární sport Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS společenská akce Sport Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: Krajskou soutěž ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel v Děčíně ovládli profesionální hasiči z Mostu…


ÚSTECKÝ KRAJ – Družstvo profesionálních hasičů z Územního odboru Most zvítězilo v krajském kole soutěže ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel, které proběhlo na Labském nábřeží v Děčíně.

Vítězné družstvo postupuje do celorepublikové soutěže v Praze. Druhé skončilo družstvo Územního odboru Chomutov a třetí byl Územní odbor Děčín.

Soutěže se zúčastnila družstva ze všech sedmi územních odborů HZS Ústeckého kraje, družstvo HaZS Slovenské republiky, okres Topolčany a dobrovolné jednotky z Rumburku, Krupky a Kadaně. Pořadí na dalších místech: Žatec, Nitra, Ústí nad Labem a diskvalifikovány kvůli překročení časového limitu byly územní odbory Teplice a Litoměřice.

Dobrovolné jednotky ve své kategorii skončily ve výše uvedeném pořadí. V soutěži se hodnotí bezpečné a efektivní vyproštění zraněných osob z havarovaného vozidla za použití požární techniky a věcných prostředků požární ochrany v časovém limitu 20 minut.

FOTOGALERIE…

Děkujeme sponzorům a partnerům soutěže:

Stimax International s.r.o.
LKQ CZ s.r.o.
Holmatro JaGa s.r.o.
Statutární město Děčín

Zdroj: HZS Ústeckého kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz