Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

ZDRAVOTNICTVÍ: Teplická nemocnice má nový komunikační systém sestra – pacient

TEPLICE – Nový komunikační systém instalovala Krajská zdravotní, a. s., v Nemocnici Teplice, o. z. Zařízení umožňuje spojení mezi hlavní ústřednou, pacienty, lékaři a ostatními propojenými hlavními terminály po strukturované kabeláži s využitím nejmodernější technologie umožňující zobrazení informací na displeji přístroje. Instalace systému se uskutečnila na kožním oddělení, na stanicích 1 a 2 chirurgického oddělení, na gynekologicko-porodnickém oddělení a urologii.

„Nový komunikační systém sestra – pacient posouvá kvalitu kontaktu mezi zdravotnickým personálem samotným, ale také s hospitalizovanými, opět o kus dál. Zprovoznění systému nám umožňuje mnohem efektivnější komunikaci, což může být v závažnějších situacích rozhodujícím faktorem. Jsem velmi rád, že se právě tuto investiční akci podařilo v teplické nemocnici Krajské zdravotní realizovat a že společnost na ni uvolnila finanční prostředky,“ řekl Ing. Petr Fiala, generální ředitel Krajské zdravotní, a. s.

Předmětem veřejné zakázky, kterou odborná firma dokončila 30. března letošního roku, byla dodávka, montáž a zprovoznění komunikačních systémů sestra – pacient a s tím související stavební práce v teplické nemocnici. Cena zakázky byla 2 359 687,46 Kč včetně DPH. Investice byla podpořena Ústeckým krajem.

OBRAZEM: Teplická nemocnice má nový komunikační systém sestra – pacient

Zdroj: Krajská zdravotní 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz