Cestování Doprava Krimi Pomáháme Složky IZS Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Nehoda tří kamionů zastavila provoz na dálnici D1 před Prahou

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Ve čtvrtek 2. srpna v půl deváté byla na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámena dopravní nehoda několika nákladních vozidel na brněnské dálnici D1 poblíž kilometru 18,5 ve směru do Prahy.  

Operační důstojník k události vyslal jednotky profesionálních hasičů ze stanic HZS Říčany a HZS Benešov a jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Senohraby, která je předurčena na zásahy u dopravních nehod. V době příjezdu hasičů už byly osoby mimo vozidla – jedné vážně zraněné osobě poskytovali pomoc okolo jedoucí řidiči.

Hasiči společně se zdravotnickými záchranáři si zraněného ihned převzali do své péče. Vzhledem k závažnosti poranění byl na místo vyslán také vrtulník letecké záchranné služby, který posléze pacienta transportoval do jedné z pražských nemocnic. Hasiči dále provedli zajištění místa nehody a protipožární opatření na havarovaných kamionech. Protože po nehodě začal unikat olej z přepravovaného nákladu, vytvořili hasiči ze sorbentu provizorní hráz a následně vyteklý olej odčerpali.

Po celou dobu zásahu byla dálnice ve směru do Prahy zcela uzavřena, neprůjezdný byl i levý jízdní pruh v opačném směru do Brna, do kterého zasahoval jeden z nabouraných kamionů. Částečně obnovit provoz odstavným a pravým pruhem se podařilo krátce před polednem, před třináctou hodinou byly zprůjezdněny i zbývající dva pruhy.

Zdroj : HZS Středočeského kraje 

nprap. Petr Svoboda

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář