Kultura Sport Tipy na výlet Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: Autodrom nabízí běžcům prostory k tréninku i zajímavý bonus

MOST – Amatérští a rekreační běžci mohou zdarma trénovat v areálu mosteckého autodromu. Premiéru si běžci odbyli ve čtvrtek 7. února v odpoledních hodinách, dorazilo jich 11. Další trénink připadá na neděli 17. února od 14:00 do 17:00 hodin, následné termíny autodrom vždy s předstihem zveřejní na svých webových a facebookových stránkách. Každý z běžců dostane kartičku, po absolvovaném tréninku do ní obdrží razítko. Kdo nasbírá deset a více razítek, získá třicetiprocentní slevu ze startovného na vytrvalostní běh The Most HALFMARATHON. Třetí ročník závodu se na autodromu uskuteční 2. listopadu, startuje se tradičně v 11. hodin na cílové rovince velkého okruhu. Více informací o závodu včetně přihlášky zájemci najdou zde, podrobnosti o běžeckých trénincích zde.

Běžci, kteří využijí možnost tréninku, přijedou bránou na polygon. Své vozidlo zaparkují na ploše u první kryté tribuny. Tréninková trasa vede z polygonu po obslužné komunikaci k offroadovému areálu Czech Motorland a zpět. „Od jara bude možné využívat i dráhu velkého závodního okruhu. V současné době je v rekonstrukci, již nevyhovující asfaltový povrch nahradí nový. Položit jej ale bude možné, až to dovolí počasí, tedy v teplejších dnech,“ vysvětlila ředitelka polygonu společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

Iniciativa uspořádat bezplatné tréninky vznikla ve spolupráci se základnou Rozběháme Most v čele s její ambasadorkou Mirkou Maděrovou. Uzavřený areál autodromu podle ní poskytuje řadu výhod. „Spousta lidí s běháním začíná. Nechce se jim běhat po městě na veřejných a frekventovaných místech, řada z nich se i stydí. Je fajn se sejít, poradit si, podpořit se. Areál autodromu je výborný na rychlostní, ale i vytrvalostní tréninky. Odpadá také riziko střetu s vozidly či cyklisty,“ vyjmenovala.

Od navázání spolupráce s autodromem si ambasadorka slibuje i další společné projekty. „Bavili jsme se s Verčou Rakovou o možnosti uspořádat vedle půlmaratonu i další závody po vzoru jiných měst. Například v metropoli se běhá Pražská liga na pět či deset kilometrů, ve Františkových Lázních zase vytrvalostní celodenní čtyřiadvacetihodinovka. Neznamená to, že musíte celou dobu běžet. Můžete si nastavit vlastní limit. Třeba se podaří na nějakém podobném modelu domluvit,“ upřesnila Maděrová.

Na nedělním termínu tréninku ambasadorka očekává solidní účast, a to nejen lidí z Mostu, Litvínova, Bíliny, Teplic, Chomutova a dalších míst v blízkém okolí. „Dorazit by měli i běžci z řady dalších lokalit v republice, například z Plzně. Podívat se přijede i ředitel neziskové organizace Rozběháme Česko Jan Bielik alias Johny Alaskan, jemuž se náš nápad s tréninky na autodromu moc líbí,“ doplnila.

The Most HALFMARATHON si už našel za poměrně krátkou dobu své existence řadu příznivců. Loni vyběhlo na trať 153 mužů a žen, padl i rekord. Držitelem absolutně nejrychlejšího času se stal pětatřicetiletý Jan Sokol ze Sokolova, který doběhl v čase 1:12,47 hodiny.

Autor: Jan Foukal

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář