Praha Sport Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZE SPORTU: Svarog se stal vicemistrem VARTA futsal ligy

TEPLICE/PRAHA – Do zápasu Teplice nevstoupily špatně. Několik vypracovaných šancí však skončilo buď nepřesností domácích nebo skvělým zákrokem gólmana Vahaly. Skóre utkání otevřela v 8. minutě Sparta po zásahu Cupáka. Druhý gól hostů přidal o tři minuty později Drahovský, který se ocitl sám před Jeronimem. V 16. minutě ukázal své kvality Wilde, který přesnou střelou zvyšoval už na 3:0 ve prospěch Sparty. Poslední hřebíček do rakve prvního poločasu zarazil Seidler, který se prosadil pět sekund před sirénou.

Ve druhém poločase už to měl Svarog těžké. Dohánět čtyřgólové manko proti Spartě bylo nad jeho síly. Teplice se snažily o snížení, ale branka Sparty jako by byla po celou finálovou sérii zakletá. Nakonec to byli Pražané, kdo pět minut před koncem zápasu ještě vsítili další dvě branky.

Poslední finálové utkání skončilo jednoznačným vítězstvím Sparty, která tak může slavit titul. Tímto soupeři gratulujeme a přejeme mu mnoho štěstí do Ligy mistrů.

Teplice se stávají vicemistry VARTA futsal ligy ročníku 2018/2019. Sezonu mohou bez jakýchkoliv pochybností považovat za úspěšnou. Jako vítěz základní části prošly hladce skrze čtvrtfinále i semifinále play off. Hráči i realizační tým si teď užijí zasloužené volno.

David Černý, kapitán Svarog FC: „Byla to pro nás velká zkušenost, jen mě mrzí, že finálové zápasy proběhly takovým způsobem. Ani k jednomu finálovému zápasu jsme nepřistoupili dobře. Vždy jsme brzo prohrávali a vždy to bylo po našich individuálních chybách. Sparta nás jednoznačně přehrála, ukázala svou kvalitu a zaslouženě bere titul. Byla to pro nás velká škola a věřím, že jsme se z toho všichni poučili, že finále se takto hrát nedá. Spartě gratuluji a přeji jí v Lize mistrů hodně štěstí. Celkově sezonu hodnotím určitě kladně. Odehráli jsme nespočet kvalitních utkání v základní části a přenesli si dobrou formu i do play off, kde nás zastavila až Sparta. Všichni se teď těšíme na odpočinek a věřím, že příští sezonu se vrátíme ještě silnější.“

Odkaz na fotogalerii ze zápasu naleznete ZDE

SVAROG FC TEPLICE – AC SPARTA PRAHA 0:6 (0:4)

Sestava Teplice: Jeronimo, Hůla, Soukup – Baran, Novotný, Chongor, Šebek, Černý („K“), Daniel, Djaelson, Nene, Teka, Rodrigo, Claudinho

Sestava Sparta: Vahala, Gerčák, Bezstarosti – Seidler („K“), Novak, Grbeša, Drahovský, Vnuk, Wilde, Křivánek, Hora, Hrdina, Amrani, Cupák

Branky a asistence: 8. Cupák (Drahovský), 11. Drahovský, 16. Wilde (Novak), 20. Seidler (Cupák), 35. Novak, 36. Drahovský

Za celý tým bychom chtěli poděkovat všem fanouškům za podporu v celé sezoně!