Doprava Krimi Pardubický Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Vypil půl litru vodky a věřil, že může usednout za volant, přitom nadýchal přes 4 promile

PARDUBICKO – V minulých dnech řidič vozidla značky Chrysler oznámil na linku 158, že ho v obci Borek na Pardubicku ohrožuje jízdou vozidlo značky AUDI A6.

Operační důstojník vyslal na místo hlídku Pohotovostního a eskortního oddělení. Policisté se spojili s oznamovatelem a ten jim sdělil, co se na místě událo. Následně ukázal, kde stojí zmiňované vozidlo. Oznamovatel dále uvedl, že z vozidla, které ho ohrožovalo svoji nebezpečnou jízdou, vystoupil řidič a vrávoravým krokem odešel do domu, před kterým zaparkoval.

Hlídka zazvonila na zvonek uvedeného domu a otevřel jim muž, kterého oznamovatel označil jako řidiče vozidla. Z muže byl cítit alkohol. Muž se policistům přiznal, že skutečně zmíněné vozidlo řídil. Policisté ho tedy vyzvali k provedení dechové zkoušky.

Padesátiletý cizinec při první dechové zkoušce nadýchal 3,81 promile alkoholu, při druhé dokonce 4,18 promile. Následně policisté muže zajistili a převezli na protialkoholní záchytnou stanici. Když muž vystřízlivěl, policisté ho vyslechli. Opět potvrdil, že v uvedené době vozidlo řídil. Dále se přiznal, že toho dne vypil téměř 0,5 litru vodky.

Policisté muži sdělili podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Autor : pprap. Mgr. Dita Holečková

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář