HZS Královehradecký Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Několik hasičských jednotek likvidovali požár haly na Náchodsku, škoda je přes 15 milionů

NÁCHODSKO – V úterý po sedmé hodině večerní byl na operační středisko hasičů nahlášen dým stoupající z rozsáhlého areálu firmy Veba v Broumově – Olivětíně na Náchodsku. Na místo postupně vyjely celkem čtyři jednotky profesionálních hasičů a šest dobrovolných jednotek.

Na místě hasiči průzkumem a rozhovorem se zaměstnanci firmy zjistili, že se jedná o požár kotelny, přistavené k výrobní hale. Bezprostředně po vzniku požáru se všem přítomným zaměstnancům podařilo včas a v pořádku budovu opustit. V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje. Další hořlaviny a především výrobní stroje byly v přilehlé hale a proto bylo od počátku řešení události zřejmé, že kromě hašení samotné kotelny bude pro hasiče klíčovým úkolem zabránit rozšíření požáru právě na tuto část objektu a zamezit tak velkým škodám.

Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích, nasadili k hašení vodní proudy a ve větší míře použili také hasební pěnu. V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn.

Oheň způsobil škodu na budově a vnitřním vybavení kotelny. Došlo také k silnému zakouření prostor v nadzemním podlaží budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance. Vyšetřovatel příčin požáru předběžně stanovil výši škody na patnáct milionů korun, nicméně přesná výše škody, stejně jako příčina vzniku požáru, se budou stanovovat až ve středu během dopoledních hodin.

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

Lukáš Jirka
ŠÉFREDAKTOR lukas.jirka@jvpress.cz 737 310 273
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář