HZS Karlovarský Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

VIDEO: Mohutný noční požár zcela zničil seník v Loužku na Chebsku! Hasiči nechali uskladněné balíky sena kontrolovaně vyhořet

CHEBSKO – Krátce před včerejší dvacátou hodinou přijali hasiči na tísňovou linku hlášení o požáru balíků sena uskladněných v seníku v Loužku na Chebsku.

Během několika následujících minut na tísňovou linku volali další oznamovatelé, kteří požár viděli i z velké dálky. Operační středisko tak vyhlásilo druhý stupeň požárního poplachu a na místo vyslalo sedm jednotek hasičů.

První jednotka hasičů byla na místě za třináct minut od nahlášení, v tu dobu již oheň zasáhl celou plochu seníku, požárem se propadla střecha a část zdí. Navíc v zadní části objektu bylo požárem poškozené vedení elektrické energie.

Seník je samostatně stojící objekt, s ohledem na rozvoj požáru, zasažení celého objektu a již prakticky zničené stavby seníku rozhodl velitel zásahu, že balíky slámy nechá kontrolovaně vyhořet. Hasiči tak chránili okolí požáru, na místě zůstali celou noc a kontrolovali vyhoření balíků. Do ranních hodin vyhořela většina z uskladněných balíku sena, i zbytek nechávají hasiči kontrolovaně dohořet, na místě stále zůstávají minimálně do úterního rána.

V seníku bylo uskladněno podle majitele 800 balíků slámy. Příčiny a výše škody je v šetření.

Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář