Auto-Moto Doprava Dopravní podnik Ekologie Finance Kultura Středočeský Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Zapůjčený elektrobus během testovacích jízd v Mostě i v Litvínově najezdil více než 3 600 kilometrů… Nyní míří již do Kladna

MOST / LITVÍNOV – Dnes opouští brány Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova (DPML) elektrobus SOR NS 12 electric, který zde byl testován. Po vlastní ose zamíří do Kladna. Informoval o tom Jiří Holý z dopravního podniku.

„Měli jsme ho bezplatně zapůjčený od výrobce SOR Libchavy k otestování v normálním provozu. Od nás odjede do Kladna,“ řekl ředitel DOPRAVNÍHO PODNIKU měst Mostu a Litvínova, a.s., Daniel Dunovský.

Své účinkování na Mostecku zakončil elektrobus v Litvínově, v září jezdil v Mostě na linkách č. 9, 17, 20 a 30. Poté byl na dva týdny nasazen v Litvínově, kde obsluhoval linky č. 13 a 23. Za dobu svého účinkování na linkách MHD v Mostě a v Litvínově ujel elektrobus více než 3 600 km. „Měli jsme docela kladné ohlasy od cestujících, zejména tichá jízda tohoto vozidla cestující zaujala. Musíme si zápůjčku pořádně vyhodnotit,“ řekl Dunovský.

Nabití vozidla trvá přibližně 8 hodin, poté je autobus schopen v městském provozu ujet více než 200 kilometrů.

Autor: Jiří Holý

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz