HZS Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Středočeský Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

TRAGÉDIE: Noční požár bytu v Rakovníku si vyžádal jeden lidský život! Hasiči nalezli tělo muže bez známek života! Ženu vytáhli policisté oknem hořícího bytu

RAKOVNICKO – Policejní hlídka vytáhla oknem starší ženu z hořícího bytu v Rakovníku a tím ji zachránili život. Bohužel muž v bytě zemřel…

V pátek 10. února 2023, okolo druhé hodiny ranní, vyjížděly všechny složky integrovaného záchranného systému k požáru jednoho přízemního bytu cihlového domu, k němuž došlo ve Vysoké ulici v Rakovníku.

Jako první, do dvou minut, se na místo události dostavila rakovnická policejní hlídka. Ta neprodleně a pohotově reagovala tak, že vylezla na parapet hořícího bytu, z něhož šel silný kouř a po vstupu oknem dovnitř vytáhla seniorku ven do bezpečného prostoru. Žena byla poté převezena do nemocnice.

Poté na místo přijeli hasiči, kteří společně s policisty okamžitě evakuovali obyvatele ostatních bytů bytového domu, z nichž naštěstí nikdo nebyl zraněn.

Po uhašení požáru a po prohledání prostor hořícího bytu bylo nalezeno tělo muže bez známek života.

Rakovničtí kriminalisté si celou událost převzali a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to z obecného ohrožení z nedbalosti a z usmrcení z nedbalosti.

U zemřelého muže nařídili soudní pitvu pro přesné zjištění příčiny smrti. Okolnosti a příčina vzniku tragického požáru je předmětem dalšího šetření. Hasiči předběžně odhadli škodu na majetku ve výši okolo 1 milionu korun.

Autor: por. Bc. Michaela Richterová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz