Kultura Sport Tipy na výlet Turistika Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: V Bílině vyroste parkourové hřiště, lanový park i herní aréna

BÍLINA – V Bílině vyrostou tři nová hřiště. Dočkají se jich děti i sportovci v ulici Za Chlumem, Kmochově a Čapkově. “Všechna nová hřiště vyrostou na místech, kde v minulosti takové plochy byly. V lokalitě Za Chlumem a v Kmochově ulici navíc budou hřiště se zcela novými moderními prvky, které ve městě ještě nejsou,” uvedla starostka města Zuzana Schwarz Bařtipánová.

Na bývalém antukovém hřišti v ulici Za Chlumem, kde již nyní stojí workoutové hřiště, přibude hned vedle hřiště parkourové. Jedná se o moderní sport vycházející z pohybu v městském prostředí, kdy sportovci zdolávají různé překážky, jako zídky, lavičky, obruby, zábradlí a podobně. Právě toto městské prostředí budou simulovat prvky na hřišti, které však bude jako celek splňovat všechny bezpečnostní požadavky norem. “To zajišťují jednak kvalitní a odolné materiály a konstrukce prvků, dále také přiměřená obtížnost jejich zdolávání a hlavně bezpečné dopadové a odrazové plochy. Ve volném městském prostředí jsou tyto sportovní aktivity poněkud nebezpečné, například zábradlí ve městě většinou odděluje veřejnou část od té méně bezpečné, třeba schodiště od travnatého srázu, a sportovní pohyb zde tedy není bezpečný, poškozuje veřejný mobiliář a obtěžuje spoluobčany,” vysvětlil manažer zhotovitelské firmy hřiště.cz Petr Tejkl.

Dopadové a odrazové plochy hřiště budou vyrobené z lité gumy, stěnové prvky ze speciálního betonu, dále hřiště zaplní trubkové konstrukce, dubové hranoly či akátové doplňky. Prvky budou pevně ukotvené v železobetonové desce.
Hřiště se bude podle současného plánu rozkládat na ploše 240 metrů čtverečních, předpokládaná cena je 1,6 milionu korun.
Na dětském hřišti v ulici Kmochova budou nově umístěn balanční lanový park, lanová dráha a prvky městského mobiliáře. Součástí dodávky a montáže lanové dráhy bude gumový bezpečnostní povrch.

Betonová plocha bývalého hřiště v Čapkově ulici poslouží jako základna pro herní arénu Atlanta, která umožňuje provozovat několik druhů sportů, hlavně kolektivních a míčových. Podobná aréna byla umístěna na dětské hřiště v ulici Fügnerova.

Předpokládaná realizace hřišť je v příštím roce.

Zdroj: Město Bílina, oficiální stránka

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář