Krimi Liberecký Složky IZS YouTube Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

VIDEO: Na Liberecku zkolaboval senior, jeho život zachránila dvojice policistů z obvodního oddělení ve Vesci

LIBEREC – Včasná a pohotová reakce policistů z Obvodního oddělení ve Vesci, dopomohla zachránit lidský život seniora na Liberecku.

Policisté z Integrovaného operačního střediska v Liberci přijali oznámení o člověku v bezvědomí. Okamžitě tedy vyslali na místo události nejbližší policejní hlídky. Během necelých tří minut na křižovatku ulic Česká a U Libeny přijeli policisté z Obvodního oddělení ve Vesci.

Jakmile policisté spatřili na chodníku ležet bezvládné tělo postaršího muže, neváhali a vydali se mu pomoci. Oba strážci zákona si velmi dobře uvědomovali, že v boji o život člověka, může být každá promarněná vteřina zásadní. Rychle zkontrolovali zdravotně indisponovaného muže a zjistili, že nedýchá. Ihned proto zahájili předlékařskou první pomoc, která spočívala především v nepřímé masáži srdce. Do příjezdu zdravotníků se oba policisté v resuscitaci střídali. Vyplatilo se. O necelých pět minut později přijeli zdravotníci, kteří si okamžitě pacienta převzali do péče a pokračovali v resuscitaci. Po několika dalších minutách se jim podařilo obnovit srdeční puls a další životní funkce 70letého pacienta.

Sluší se poděkovat také oznamovateli a svědkům, kteří zachovali chladnou hlavu a nejen, že neváhali a okamžitě věc prostřednictvím tísňové linky oznámili, ale byli také přítomni do příjezdu složek Integrovaného záchranného systému, čímž významně pomohli k záchraně lidského života.

Autor: por. Bc. Vojtěch Robovský

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář